Kriolipoliza co to jest i czego się możesz spodziewać po zabiegu.

Kriolipoliza zabieg.

Kriolipoliza to metoda, która skutecznie i szybko pomaga rozwiązać problem nadmiernie nagromadzonej  tkanki tłuszczowej w miejscach opornych na modelowanie. To bezinwazyjny, kontrolowany zabieg polegający na niszczeniu tkanki tłuszczowej za pomocą zimna. Wykonuje się go w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, pośladków, ud, łydek.

Kriolipoliza czy to bezpieczny zabieg.

Kriolipoliza to metoda, która skutecznie i szybko pomaga rozwiązać problem nadmiernie nagromadzonej  tkanki tłuszczowej w miejscach opornych na modelowanie. To bezinwazyjny, kontrolowany zabieg polegający na niszczeniu tkanki tłuszczowej za pomocą zimna. Wykonuje się go w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, pośladków, ud, łydek. Kriolipolizę polecamy osobom, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i jej nierównomiernym rozkładem, nadwagą czy też przy zwalczaniu cellulitu. Podczas zabiegu skóra wraz z tkanką podskórną zostają zassane przez specjalną, chłodzącą głowicę maszyny. Komórki tłuszczowe poddane niskiej temperaturze ulegają uszkodzeniu, a następnie stopniowo obumierają i są naturalnie przetwarzane oraz usuwane z organizmu. Pozostałe tkanki nie ulegają uszkodzeniu, ponieważ nie są aż tak wrażliwe na zimno. Skutkiem zabiegów jest utrata od 25-45% grubości warstwy tłuszczu. Odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w przebiegu którego dochodzi do oczyszczenia z uszkodzonych i martwych komórek z ciała.

Po zastosowaniu urządzenia pacjent przez 5 do 10 minut może poczuć napięcie na skórze w miejscu poddawanemu zabiegowi.

Jakie są objawy po zabiegu Kriolipolizy?

Najczęstszymi objawami jest zaczerwienienie w obszarze zabiegu, które może trwać do kilku godzin po sesji. W zależności od pacjenta zaburzenia czucia mogą występować przez kilka dni. Rzadko pojawić się może: słaby krwiak, który znika w ciągu kilku dni, tygodni; ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów”, znikający w przeciągu kilku dni.

Bardzo rzadko (u poniżej 0,01% pacjentów): ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów” utrzymujący się dłużej niż 7 dni. Związany jest on z wywołanym przez kriolipolizę stanem zapalnym tkanki tłuszczowej, który znika najpóźniej w 3 tygodniu po zabiegu.

U osób szczupłych, z mało zbitą tkanką i u kobiet po porodach, mogą wystąpić miejscowe przemrożenia naskórka, bardzo powierzchowne. Ustępują one bez śladu po 7 do 30 dni. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć normalną aktywność z uwzględnieniem ograniczenia intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres od 7 do 10 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *